skip navigation

Fall 2019 Dates

By RSL Admin, 06/30/19, 2:00PM EDT

Share

Fall Season 2019

No Games on Columbus Day Weekend

Age Groups
# of Games
Jamboree
regular season Start
regular season End
Play-off's
U6-U8 (5v5)

8

None

Sept 14th

Nov 9th

None

U9-U10 (7v7)
8 Sept 7th (All) Sept 14th Nov 9th None
U11-U12 (9v9)
8 None Sept 7th Nov 2nd Nov 9th & 10th (Top 4)
U13-U14 (11v11)
9 None Sept 7th Nov 2nd Nov 9th & 10th (Top 4*)


* U13/U14 D1 Winners will represent Western Massachusetts at the Champions Cup. Dates TBD

Tag(s): Home  Yearly Calendar  Schedule & Standings  Northampton  Palmer  Agawam  Westfield FC  East Longmeadow  West Springfield   Southwick  South Hadley Tigers  Hadley  Paper City (Holyoke)  FC Frontier  Monson   Cold Spring  Brattleboro Storm VT  Granby Athletic  Amherst  Longmeadow  Hampshire United  Easthampton  AJAC  Holy Cross  Wilbraham  Competition Committee  Belchertown  St Catherines  Holy Name  RSL (U9-U18)  U9 Boys - Blue Division  Amherst Boys 09/10 (Payne)  Agawam Boys 09/10 (Jorgensen)  E. Long Boys 09/10 (Shugrue)  Longmeadow Boys 09/10 (Gina)  Northampton Boys 09/10 (Devils  Southwick Boys 09/10  U9 Boys - Red Division  S.Hadley Boys 09/10 (Joy)  E. Long Boys 09/10 (TBD)  Hampshire Utd Boys 09/10  Longmeadow Boys 09/10 (Regan)  W. Spring Boys 09/10 (Strikers  U9 Boys - Maroon Division  Amherst Boys 09/10 (Urquhart)  AJAC Boys 09/10 (Kibler)  Longmeadow Boys 10/11 (Nikolov  W.Spring Boys 09/10 (Edge)  Palmer Boys 09/10  Westfield FC Boys 09/10 (BA)  U9 Boys - Yellow Division  Granby Boys 09/10  Amherst Boys 10/11 (Michel)  Agawam Boys 10/11 (Bates)  AJAC Boys 10/11 (Benfica)  Longmeadow Boys ^ 11/12 (Lynn)  Longmeadow Boys 09/10 (Streck)  U9 Girls - Blue Division  Agawam Girls 09/10 (Fire)  Cold Spring Girls 09/10 (Orang  E. Long Girls 09/10 (Marino)  Longmeadow Girls 09/10 (Ramos)  W. Spring Girls 09/10 (Cougars  Paper City Girls 09/10  U9 Girls - Red Division  Amherst Girls 09/10 (Rivas)  E. Long Girls 09/10 (Delaney)  Northampton Girls 09/10 (Devil  Westfield FC Girls 09/10 (LAR)  Cold Spring Girls 09/10 (Black  Granby Girls 09/10  W. Spring Girls 09/10 (Sizzle)  Southwick Girls 09/10  Palmer Girls 09/10  S.Hadley Girls 09/10 (Montemag  Cold Spring Girls 10/11  Longmeadow Girls 10/11 (Lieb  Northampton Girls 09/10 (Demon  U10 Boys - Blue Division  Agawam Boys 08/09 (Scherban)  W.Spring Boys 08/09 (Tigers)  Longmeadow Boys 08/09 (Lynn)  Northampton Boys 08/09 (Devils  U10 Boys - Red Division  S.Hadley Boys 08/09 (1)  E. Long Boys 08/09 (TBD)  Northampton Boys 08/09 (Thunde  Longmeadow Girls 08/09 (Gina)  Southwick Boys 08/09  Amherst Boys 08/09 (Duncan)  Westfield FC Boys 08/09 (SV)  U10 Boys - White Division  S.Hadley Boys 08/09 (2)  Amherst Boys 08/09 (Berube)  Northampton Boys 08/09 (Demons  Agawam Boys 08/09 (Smyth)  Longmeadow Boys 08/09 (Salvado  U10 Girls - Blue Division  W.Spring Girls 08/09 (HB)  Westfield FC Girls 08/09 (PR)  Wilbraham Girls 08/09 (Blue)  Cold Spring Girls 08/09  U10 Girls - Red Division  Northampton Girls 08/09 (Demon  Southwick Girls 08/09  Agawam Girls 08/09 (Shunaman)  E. Long Girls 08/09 (Mendes)  W.Spring Girls 08/09 (HB2)  U10 Girls - White Division  Easthampton Girls 08/09  Wilbraham Girls 08/09 (Red)  St Catherines Girls 08/09  AJAC Girls 08/09  Northampton Girls 08/09 (Devil  S.Hadley Girls 08/09 (Platt)  U11 Boys - Division One  Agawam Boys 07/08 (LaRocque)  Amherst Boys 07/08 (Wooley)  AJAC Boys 07/08 (Tugas)  Brattleboro Storm Boys 07/08  Westfield FC Boys 07/08 (DE)  S.Hadley Boys 07/08 (Car)  U11 Boys - Division Two  Paper City Boys 07/08  W.Spring Boys 07/08 (Jets)  Agawam Boys 07/08 (Castro)  Granby Boys 07/08  Northampton Boys 07/08 (Devils  Palmer Boys 07/08  U11 Girls - Division One  E. Long Girls 07/08 (Fried/O'S  W.Spring Girls 07/08 (Panthe  E. Long Girls 07/08 (Flannigan  Agawam Girls 07/08 (Clarke)  S.Hadley Girls 07/08 (Sotiropo  U11 Girls - Division Two  Hampshire Utd Girls 07/08 (O'C  Granby Girls 07/08  Longmeadow Girls 07/08 (Madden  Paper City Girls 07/08  Westfield FC Girls 07/08 (FI)  Northampton Girls 07/08 (Devil  U12 Boys - Division One  Agawam Boys 06/07 (Ritson)  Amherst Boys 06/07 (Weston)  AJAC Boys 06/07 (Rush)  Belchertown Boys 06/07  Paper City Boys 06/07  U12 Boys - Division Two  S.Hadley Boys 06/07 (Chagnon)  Hampshire Utd Boys 06/07  Northampton Boys 06/07 (Devils  Longmeadow Boys 05/06 (Szymczy  E. Long Boys 06/07 (Scibelli)  Westfield FC Boys 06/07 (RI)  U12 Girls - Division One  Agawam Girls 06/07 (Tigers)  S.Hadley Girls 06/07 (Saun  AJAC Girls 07/08 (Dillard)  Longmeadow Girls 06/07 (Neveu)  Northampton Girls 06/07 (Dev  U12 Girls - Division Two  S.Hadley Girls 06/07 (Butl  E. Long Girls 06/07 (Coughlin)  Agawam Girls 06/07 (Heinze)  U13 Boys - Division One  E. Long Boys 05/06 (Brown)  Agawam Boys 05/06 (Regnier)  Amherst Boys 05/06 (Hahn)  Longmeadow Boys 05/06 (Distefa  U13 Boys - Division Two  Paper City Boys 05/06  Northampton Boys 05/06 (Devils  Brattleboro Storm Boys 05/06  Easthampton Boys 05/06  U13 Girls - Division One  W.Spring Girls 05/06 (Sting)  Westfield FC Girls 05/06 (DO)  Agawam Girls 05/06 (Cyclones)  E. Long Girls 05/06 (Gates)  Wilbraham Girls 05/06 (Blue)  U14 Boys - Division One  U14 Boys - Division Two  U14 Girls - Division One  Cold Spring Girls 05/06 (Marqu  Longeadow Girls 05/06 (D'Angel  Monson Utd Girls 05/06  W.Spring Girls 05/06 (Pride)  AJAC Boys 05/06 (Brunelle)  Amherst Boys 05/06 (Pinero)  S.Hadley Boys 05/06 (Morozov)  W.Spring Boys 05/06 (Blue De  Westfield FC Boys 05/06 (KOU)  Wilbraham Boys 05/06 (Blue)  Wilbraham Boys 05/06 (Red)  U13 Girls - Division Two  AJAC Girls 06/07 (Donoghue)  E. Long Girls 06/07 (Brunelle)  Westfield FC Girls 06/07 (SA)  Wilbraham Girls 06/07 (Blue)  Cold Spring Boys 06/07 (Orange  Cold Spring Boys 06/07 (Black)  E. Long Boys 06/07 (Merrigan)  Longmeadow Boys 06/07 (Tyson)  Monson Park & Rec 06/07 (Beaup  W.Spring Boys 06/07 (Force)  Wilbraham Boys 06/07 (Blue)  Amherst Girls 07/08 (Skeels)  Cold Spring Girls 07/08 (Kapin  RSL (U7-U8)  U8 Boys Open Pool  U8 Girls Open Pool  Agawam Girls ^ 12/13 (Crum-Lyn  U12 Girls - Division Three  FC Frontier Girls 07/08 (Giann  Hadley Girls 07/08  Hampshire Utd Girls 07/08 (Fre  Longmeadow Girls ^ 08/09 (TBD)  Longmeadow Girls 07/08 (Nikolo  Northampton Girls 07/08 (Demon  Palmer Girls 07/08  U12 Boys - Division Three  AJAC Boys 07/08 (Duarte)  Amherst Boys 07/08 (TBD2)  Cold Spring Boys 07/08 (Orange  Cold Spring Boys 07/08 (Black)  Easthampton Boys 07/08  FC Frontier Boys 07/08 (Johnso  FC Frontier Boys 07/08 (Miller  Hadley Boys 07/08  Longmeadow Boys 07/08 (Mitresk  Longmeadow Boys 07/08 (Grocca)  Northampton Boys 07/08 (Demons  Southwick Boys 07/08  W.Spring Boys 07/08 (Blaze)  Wilbraham Boys 07/08 (Blue)  Wilbraham Boys 07/08 (Red)  U11 Girls - Division Three  Granby Girls 08/09  Monson Utd Girls 08/09  FC Frontier Girls 08/09 (Rup)  U11 Boys - Division Three  AJAC Boys 08/09 (Red Stars)  Cold Spring Boys 08/09  Easthampton Boys 08/09  Wilbraham Boys 08/09  AJAC Girls 09/10 (Lightning)  Amherst Girls 09/10 (Moore)  Hadley Girls 09/10  Wilbraham Girls 09/10  Agawam Boys 09/10 (Lukas)  Brattleboro Storm Boys 09/10  Cold Spring Boys 09/10 (Orange  Cold Spring Boys 09/10 (Black)  FC Frontier Boys 09/10 (Higuer  Hadley Boys 09/10  Longmeadow Boys 09/10 (Weston)  Northampton Boys 09/10 (Demons  S.Hadley Boys 09/10 (Laroc  W.Spring Boys 09/10 (Thunder)  Wilbraham Boys 09/10 (Blue)  Wilbraham Boys 09/10 (Red)  Agawam Girls 10/11 (Stellato  Agawam Girls 10/11 (TBD)  Agawam Girls 10/11 (Crum-Lynch  AJAC Girls 10/11  Belchertown Girls 10/11  E.Long Girls 10/11 (Vigneault)  Granby Girls 10/11  Hampshire Utd Girls 10/11 (O'C  Hampshire Utd Girls 10/11 (For  Monson Utd Girls 10/11  Palmer Girls 10/11  S.Hadley Boys 10/11 (Carillon)  S.Hadley Boys 10/11 (Lesniak)  W.Spring Boys 10/11 (Cheetahs)  Westfield FC Girls 10/11 (RED)  Westfield FC Girls 10/11 (BLK)  Wilbraham Girls 10/11 (Blue)  Wilbraham Girls 10/11 (Red)  Paper City Boys 08/09  Paper City Girls 10/11  Agawam Boys 10/11 (TBD)  AJAC Boys 10/11 (Ameral)  AJAC Boys ^ 11/12 (Covington)  Cold Spring Boys 10/11  E.Long Boys 10/11 (TBD)  E.Long Boys 10/11 (Fiorentino)  Easthampton Boys 10/11 (Maroon  Easthampton Boys 10/11 (White)  Amherst Boys 10/11 (Rhodes)  Amherst Boys 10/11 (Alvarez)  Hampshire Utd Boys 10/11  Longmeadow Boys 10/11 (Keane)  Monson Utd Boys 10/11  Northampton Boys 10/11 (Devils  Northampton Boys 10/11 (Demons  Palmer Boys 10/11  S.Hadley Boys 10/11 (TBD)  Southwick Boys 10/11  W.Spring Boys 10/11 (Revs)  Westfield FC Boys 10/11 (KOZ)  Wilbraham Boys 10/11 (Blue)  Wilbraham Boys 10/11 (Red)  U9 Girls - Maroon Division  U10 Boys - Navy Division  U10 Boys - Maroon Division  Agawam Boys 11/12 (Bernard)  Agawam Boys 11/12 (Conway)  Belchertown Boys 11/12 (Wakefi  Belchertown Boys 11/12 (Holt)  Cold Spring Boys 11/12  Cold Spring Girls 11/12  FC Frontier Girls 11/12 (Johns  Hadley Boys 11/12  Hadley Girls 11/12  Hampshire Utd Boys 11/12  Longmeadow Boys 11/12 (TBD)  Longmeadow Girls 11/12 (Newmar  Longmeadow Girls 11/12 (Watson  Monson Utd Boys 11/12  Northampton Boys 11/12 (Devils  Northampton Boys 11/12 (Demons  Palmer Girls 11/12  Paper City Girls 11/12  W.Spring Girls 11/12 (Light 1)  W.Spring Girls 11/12 (Light 2)  W.Spring Girls 11/12 (Light 3)  W.Spring Boys 11/12 (Avalanche  Westfield FC Boys 11/12 (BO)  Westfield FC Girls 11/12 (LAV)  Wilbraham Boys 11/12 (Blue)  Wilbraham Girls 11/12 (Blue)  FC Frontier Girls 09/10 (Fagan  Wilbraham Girls 07/08 (Blue)  Wilbraham Girls 07/08 (Red)  Springfield FC  Monson Utd Boys 07/08  Ludlow  Ludlow Boys 10/11 (Galaxy)  Ludlow Boys 10/11 (Timbers)  Ludlow Girls 10/11 (Fusion)  Ludlow Boys 09/10 (Eagles)  Ludlow Boys 09/10 (Rapids)  Ludlow Girls 09/10 (Impact)  Ludlow Boys 08/09 (Mavericks)  Ludlow Girls 08/09 (Spirit)  Ludlow Boys 07/08 (Revs)  Ludlow Boys 07/08 (Vikings)  Ludlow Boys 07/08 (Cobras)  Ludlow Girls 07/08 (Lady Lions  Ludlow Boys 06/07 (Crew)  Ludlow Boys 06/07 (Sounders)  Ludlow Girls 06/07 (Breakers)  Ludlow Boys 05/06 (Panthers)  Ludlow Boys 05/06 (Hurricanes)  Ludlow Girls 05/06 (Pumas)  Springfield Boys 08/09 (Invade  Springfield Boys 07/08 (Wall)  Holy Cross Boys 10/11  Holy Cross Girls 10/11  AJAC Girls 07/08 (Mosher)